Filter karboni

Aqua

Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

KODI:

KODI:21755

Cmimi:

Çmimi i rregullt 1,100 Lekë
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve 1,100 Lekë
Ofertë Jashtë stoku. Vijnë së shpejti.
  • Transport FALAS nē porositē mbi 5000 Lekē

Aqua

Filter karboni

Këto fishekë veprojnë me anë të një vetie fiziko-kimike të karbonit aktiv (adsorbimi) dhe në disa raste shoqërohen me veprimin e filtrimit të materialeve të ndryshme filtruese. AQUA përdor karbon aktiv të grimcuar të ndryshëm, duke sugjeruar llojet më të përshtatshme sipas kushteve dhe nevojave të ndryshme të filtrimit të kërkuar. Karboni aktiv i grimcuar i nxjerrë nga frutat e kokosit vegjetal ka karakteristika që janë shumë të përshtatshme për trajtimin e ujit në përgjithësi.

Këto fishekë të karbonit aktiv kanë specifikimet e mëposhtme:

  • Prania e parëndësishme e mbetjeve të pluhurit të karbonit. Sipërfaqe filtrimi shume e larte (deri në 1500m2/g)
  • Adsorbimi i lartë;
  • Jetë më e gjatë.
  • Prania e parëndësishme e hirit, më pak papastërti. Karakteristikat e përgjithshme për të kuptuar se çfarë e bën një fishek karboni shumë efikas janë si më poshtë:

Parafiltrimi

  • Trajtimi i ujit paraprakisht, nëpërmjet një veprimi parafiltrues, i cili lejon një trajtim të parë të vetë ujit duke i lejuar një jetë më të gjatë fishekut;

Performanca e absorbimit të karbonit Përcaktohet nga cilësia dhe sasia e karbonit të përdorur. Gjithashtu koha e kontaktit ka një ndikim shumë të rëndësishëm në rezultatin përfundimtar. Në fakt, sa më gjatë të mbetet uji në kontakt me karbonin (shkalla e rrjedhjes), aq më i fortë do të jetë efekti i përthithjes së karbonit, duke pastruar kështu ujin;

Aplikimet:

  • Trajtimi i ujit;
  • Ushqim/Pije.
Shikoni detajet e plota

TRANSPORTI FALAS NË POROSI MBI 5000 LEKË!