Njesi e brendshme per chiller Compress 3000 AWES

Bosch

Kalo te informacioni i produktit
1 e 1

KODI:

KODI:20222

Cmimi:

Çmimi i rregullt 0 Lekë
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve 0 Lekë
Ofertë Jashtë stoku. Vijnë së shpejti.
  • Transport FALAS nē porositē mbi 5000 Lekē

Bosch

Njesi e brendshme per chiller Compress 3000 AWES

Fuqia - 8 - 15 kW

Njësia e re e brendshme AWES, e cila bashkohet me gamën ekzistuese, përmban një dizajn inovativ me një pjesë të përparme xhami dhe një ekran dixhital të lehtë për t'u përdorur.

Optimizimi i komoditetit dhe kursimit të energjisë.

Kompresa e re 3000 AWES: Kompakt dhe fleksibël

Përdorni energji të rinovueshme për të ngrohur shtëpinë tuaj dhe për të përgatitur ujë të nxehtë.

Me dimensione më të vogla dhe paketim kompakt, kjo pompë nxehtësie plotëson nevojat e çdo shtëpie, oborri apo apartamenti.

Një sistem për të gjitha qëllimet

Pavarësisht nëse planifikoni të ndërtoni një ndërtesë të re ose të modernizoni një sistem ngrohjeje ekzistuese, ose ndoshta dëshironi të shtoni një pompë nxehtësie në bolierin tuaj, pompa jonë e nxehtësisë Compress 3000 AWES është e përshtatshme si për funksionimin e pavarur ashtu edhe për funksionimin në lidhje me pajisje të tjera. .

Lehtë për t'u përdorur

Me kontrollin automatik të integruar Bosch HPC400, Compress 3000 AWES mund të rregullohet në mënyrë të përsosur sipas kërkesave tuaja personale për ngrohje. Njësia e kontrollit, me ndihmën e një algoritmi të avancuar të punës, integron të gjitha burimet e nxehtësisë në një sistem efikas dhe siguron që rasti të jetë në nivelin më të lartë. Me modulin IP të blerë shtesë, komunikimi me pajisje celulare inteligjente është i mundur edhe nëpërmjet një lidhjeje interneti, kështu që përdorimi i kësaj pompe nxehtësie është edhe më i thjeshtë.

Avantazhi i sistemit

Nëse është e nevojshme, Compress 3000 AWES mund të punojë së bashku me një kazan me gaz, bolier elektrik, sistem karburanti të ngurtë, fotovoltaik ose të ngjashme. Pra, nuk ka rëndësi nëse dëshironi që sistemi juaj i ngrohjes të përdorë energji diellore, ose nëse preferoni të përdorni lëndë djegëse të ngurtë, gaz ose një burim tjetër energjie, Bosch ka gjithçka që ju nevojitet për ngrohje të përshtatshme bazuar në energjinë e rinovueshme.

Ngrohja dhe ftohja

Bosch Compress 3000 AWES disponohet si standard për ngrohje dhe ftohje aktive. Falë këtij funksioni, ju mund t'i siguroni shtëpisë tuaj temperaturën ideale si në ditët e dimrit ashtu edhe në ditët e verës duke përdorur vetëm një pajisje. Pajisja vjen e pajisur me të gjithë sensorët e nevojshëm dhe automatizimin që është gati për të punuar në të gjitha mënyrat e ngrohjes dhe ftohjes.

 

ID - 7738601320

Shikoni detajet e plota

TRANSPORTI FALAS NË POROSI MBI 5000 LEKË!