Sferë e ndritshme diellore Arkema

Arkema

Kalo te informacioni i produktit
1 e 5

KODI:

KODI:31883

Cmimi:

Çmimi i rregullt 11,000 Lekë
Çmimi i rregullt Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve 11,000 Lekë
Ofertë Jashtë stoku. Vijnë së shpejti.
 • Transport FALAS nē porositē mbi 5000 Lekē

Arkema

Sferë e ndritshme diellore Arkema

Dy versione SF300 dhe SF400

Sfera ndriçuese Arkema SF është një xhevahir i vërtetë i dizajnit. Ideale për arredimin e ambienteve të brendshme dhe të jashtme të çdo ambienti, komercial dhe rezidencial, me stil dhe elegancë. Rrethore, perfekte përmirësohet nga drita që luan një rol themelor kur bëhet fjalë për arredimin dhe komoditetin e dhomave, një ide shumë e qartë për dizajnerët e Arkema që e kanë bërë dritën pikën kryesore të këtyre krijimeve të thjeshta por të pabesueshme.

Sfera diellore Arkema funksionon automatikisht falë muzgut, pasi karikohet nga energjia diellore ose në mënyrë alternative me kabllon e energjisë të furnizuar. Në fakt, ajo është e pajisur me një panel fotovoltaik rezistent ndaj rrezeve UV, ujit dhe lagështisë me një kohë rimbushjeje 12/15 orë, prandaj është veçanërisht e përshtatshme për tu pozicionuar në kopshte ose në vende strategjike të jashtme/brendshme tuaj, veçanërisht me diell, për të lejuar rimbushje të plotë dhe përdorim maksimal. Megjithatë, nëse rimbushja në diell nuk është e mundur, sfera ndriçuese Arkema mund të karikohet duke përdorur kabllon e duhur elektrike në 5 orë, duke e bërë atë vërtet funksionale për nevojat dhe kohën tuaj dhe për të qenë gjithmonë në gjendje të përfitoni e atmosferës fantastike që ajo krijon.

Sfera ndriçuese Arkema është konfiguruar gjithashtu si një pjesë mobiljeje jashtëzakonisht e gjithanshme dhe e rafinuar për shkak të vetive të saj lundruese; e papërshkueshme nga uji, trupi në LLDPE dhe baza në ABS, materiale që kanë rezistencë të madhe termike dhe kimike, sfera ndriçuese Arkema është zgjidhja ideale për të përmirësuar një pishinë ose për të krijuar zona veçanërisht sugjestive duke shfrytëzuar kontrastin dritë-ujë me hijet e veçanta që reflektojnë jepni atmosfera dhe ndjesi unike. Mund të instalohet gjithashtu në tokë duke përdorur një sistem të veçantë fiksimi.

Sfera diellore ka aftësinë të përmirësojë edhe mjediset më të thjeshta, duke e bërë atë të përsosur për organizimin e ngjarjeve publike, por edhe për festa private, duke theksuar shtëpitë e banimit ose ambientet tregtare të të gjitha llojeve.

Kombinimet e dritave dhe ngjyrave që mund të prodhojë sfera e dritës së kopshtit janë të shumta, përmes një butoni mund të aktivizohen LED shumëngjyrësh: e bardhë, e kuqe, vjollcë, cian, blu, jeshile dhe portokalli për t'u kombinuar sipas dëshirës duke shfrytëzuar kontrastet kromatike dhe zonat e hijes për një eksperiencë sensacionale dhe ndijore që luan me perceptimin e vizitorit.

Karakteristikat SF300

 • Diametri - Ø30 cm
 • Versioni me ndriçim fotovoltaik
 • Lundrues
 • LED RGB
 • Koha e punës - 12h
 • Pesha - 1 kg

Karakteristikikat SF400

 • Diametri - Ø40 cm
 • Versioni me ndriçim fotovoltaik
 • Lundrues
 • LED RGB
 • Koha e punës - 12h
 • Pesha - 1 kg
Shikoni detajet e plota

TRANSPORTI FALAS NË POROSI MBI 5000 LEKË!